>>>
Sākums >> NOTIKUMI >> DAUGAVPILS NOVADĀ AKĀ NOSMOK DIVI CILVĒKI, SMAGI CIETIS ARĪ KĀDS PUSAUDZIS

DAUGAVPILS NOVADĀ AKĀ NOSMOK DIVI CILVĒKI, SMAGI CIETIS ARĪ KĀDS PUSAUDZIS

Daugavpils novadā netālu no ciemata Mirnijs, privātīpašumā rokot aku, gājuši bojā divi cilvēki, bet vēl divi cietuši un nodoti mediķiem.

Incidents noticis strādnieku brigādei veicot rakšanas darbus kādā viensētā, desmit metrus dziļā akā. Viens no vīriem atradies akas dibenā, kad viņam pēkšņi palicis slikti. Apkārtējie, saprotot, ka biedrs jāglābj, laiduši iekšā vēl vienu vīru. Potenciālais glābējs, diemžēl, saļimis līdzās pirmajam upurim. Tālāk bedrē laists vēl viens strādnieks, bet tas pusceļā, karājoties striķī, sapratis, ka arī viņam paliek slikti un lūdzis, lai velk viņu atpakaļ. Racēji tomēr neatlaidīgi mēģinājuši vēlreiz nokļūt pie saļimušajiem biedriem un akā jau laiduši 16 gadus vecu puisi, bet paralēli saukti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki no Daugavpils. Glābējiem ierodoties konstatēts, ka akā jau ir trīs cilvēki – arī 16 gadus vecais puisis dziļumā saļimis. Viņa dzīvību dienesta vīriem izdevies glābt. Bojāgājušie ir 49 un 73 gadus veci vīrieši.

Kā liecina sākotnējās ziņas, akā varētu būt izveidojies ogļskābās vai metāna gāzes slānis, kas jau pēc pāris ieelpām radījis strādniekiem sliktu pašsajūtu un samaņas zudumu. Diemžēl, turpinot ieelpot gāzi, tā kļuva nāvējoša.

Aku rakšanu un tīrīšanu glābēji iesaka uzticēt profesionāļiem, vai arī šādu darbu veikšanā pie rokas jābūt maskai ar skābekļa balonu un gāzes analizatoram.

 

Līdzīgie raksti

Atbildēt

Uz augšu