>>>
Sākums >> NOTIKUMI >> IEDZĪVOTĀJI PALĪDZ NOTVERT ŠOFERI, KURA IZELPĀ IR 5,5 PROMILES

IEDZĪVOTĀJI PALĪDZ NOTVERT ŠOFERI, KURA IZELPĀ IR 5,5 PROMILES

14.oktobrī ap pulksten 15.30 Valsts policijas Operatīvās vadības biroja dežurants saņēma zvanu no kāda iedzīvotāja, kurš ziņoja par “Volvo” markas spēkrata vadītāju Ķekavas novadā, kurš, iespējams, sēdies pie stūres alkohola reibumā. Saņemtā informācija nekavējoties tika nodota Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas inspektoriem, kuri uzsāka transportlīdzekļa meklēšanu. Pēc īsa brīža, saņemot precizētu informāciju no kolēģiem par spēkrata iespējamo atrašanās vietu Ķekavas novadā, policisti devās turp – tomēr transportlīdzekli nekur nemanīja.

Netālu no precizētās atrašanās vietas ceļa malā stāvēja divas personas, kuras, ieraugot ceļu policistus, nepārprotami pievērsa uzmanību mājot. Piebraucot pie personām, likumsargi noskaidroja, ka tieši viņi ir ziņojuši par iespējami bīstamu autovadītāju. Personas norādīja, ka minētais spēkrata vadītājs ir tepat tuvumā un radījis aizdomas, jo nav spējis novaldīt transportlīdzekli un nobraukt taisni pa savu braukšanas joslu, iebraucot pretējā joslā. Tāpat jāpiemin, ka iepriekš šī spēkrata vadītājs arī piestājis pie kāda veikala, no kura streipuļojot iznācis ārā ar grādīgo dziru un iesēdies savā mašīnā. Tajā brīdī aculiecinieki sākuši viņam sekot.

Speciālo uzdevumu nodaļas darbiniekiem izdevās šoferi aizturēt un, veicot personas pārbaudi, policisti konstatēja, ka vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Tāpat, veicot alkohola pārbaudi, apstiprinājās aculiecinieku bažas – 35 gadus vecais šoferis pie stūres sēdies pamatīgā alkohola reibumā. Viņa izelpā pēc pirmā pūtiena tika konstatētas 3,33 promiles, savukārt veicot otro pūtienu, reibums bija krietni lielāks – 5,5 promiles.

Par šādu pārkāpumu paredzēta kriminālatbildība un sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri operatīvi reaģēja uz situāciju, sniedza informāciju par pārkāpēju un līdzdarbojās ar policiju – šāda rīcība palīdz likumsargiem gādāt par apkārtējo drošību uz ceļa. Sekas bezatbildīgā vadītāja rīcībai varēja būt traģiskas.

Līdzīgie raksti

Atbildēt

Uz augšu