>>>
Sākums >> NOTIKUMI >> LATVIETI LIELBRITĀNIJĀ IESĒDINA PAR IESPAIDĪGA DAUDZUMA KOKAĪNA KONTRABANDU

LATVIETI LIELBRITĀNIJĀ IESĒDINA PAR IESPAIDĪGA DAUDZUMA KOKAĪNA KONTRABANDU

Par narkotiku kontrabandu lielos apmēros Lielbritānijā notiesāts Latvijas pilsonis Henrijs Kampāns. 39 gadus vecajam vīrietim cietumā būs jāpavada vairāki gadi.

Kā liecina publiskotais tiesas spriedums, Kampāns ieslodzījumā pavadīs desmit gadus, jo pieķerts pārvadājam 14 kilogramus kokaīna. Tā vērtība melnajā tirgū mazumtirdzniecībā būtu 1,4 miljoni angļu mārciņu.

Noziegumu Kampāns pastrādāja 2016. gada 4. septembrī, kad viņa busiņu apturēja robežsargi pie Doveras rietumu dokiem. Pārbaudot automašīnas degvielas tvertni, likumsargi toreiz konstatēja, ka notikusi nesena meāniska iejaukšanās un stiprinājumu skrūves ir vaļīgas. Skenēšana parādīja, ka bākas saturā ir arī cietas vielas. To atverot atrasti 14 saiņi ar narkotikām. Pats Kampāns gan toreiz noliedza, ka ir saistīts ar kontrabandu, sakot, ka neko par degvielas tvertni vispār nezina. Vīrietis esot liecībās apgalvojis, ka busiņa saimnieks palūdzis pārdzīt automašīnu no Iecavas un Londonu.

Nacionālās noziegumu izmeklēšanas aģentūras pārstāve Debora Kuka tiesu debatēs sacīja:

“Tas, ko mēs zinām par kokaīnu kā narkotiku – tā ir organizētās noziedzības, cilvēku izmantošanas un ielu vardarbības degviela Apvienotajā Karalistē. Lai arī kriminālajā hierarhijā tādi cilvēki kā Kampāns neieņem augstu pozīciju, tomēr viņi spēlē izšķirošu lomu organizētās noziedzības ķēdē.”

b

Līdzīgie raksti

Atbildēt

Uz augšu