>>>
Sākums >> NOTIKUMI >> PIE AIZTURĒTĀS ATROD KONTRABANDAS SMĒĶUS

PIE AIZTURĒTĀS ATROD KONTRABANDAS SMĒĶUS

Salaspils policijā saņemta informācija par kādu 49 gadus vecu sievieti, kas tuvējā apkārtnē tirgo nelegālas cigaretes. Un šāda ziņa ātri vien devusi rezultātu.

 

Iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori veica profilaktiskus pasākumus un Dreiliņos minēto sievieti aizturēja. Kundzei līdzi bija liela soma, no kuras rēgojās cigarešu bloki. Jautājot par to izcelsmi, sieviete nespēja neko paskaidrot, tāpēc policisti viņu nogādāja iecirknī. Apskatot somas saturu, likumsargi konstatēja, ka tajā atrodas 16 bloki, kopskaitā – 3 480 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas un Ukrainas akcīzes markām.

 

Jāpiebilst, ka uz katru pārdoto paciņu nelegālo cigarešu tirgoņi nopelna vairāk par vienu eiro. Cigaretes FEST, Monte Carlo un citas, kas atrastas pie sievietes, no rokas tiek tirgotas par 1,9 eiro par paciņu, taču Ukrainā un Baltkrievijā tās tiek iepirktas vismaz uz pusi lētāk. Ieguvēji, protams, ir arī pircēji, kuri ietaupa vismaz eiro par paciņu, jo Latvijas veikalos smēķi maksā sākot no trim eiro par paciņu. Tomēr kopumā zaudētāji ir visi, jo valsts budžetā netiek iekasēti akcīzes nodokļi. 

 

Pret sievieti uzsākta administratīvā lietvedība par akcīzes preču iegādes, realizācijas, uzglabāšanas un pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu. Par to likumā paredzēts naudas sods fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — no 70 līdz 7100 eiro.

Līdzīgie raksti

Atbildēt

Uz augšu